Dentysta Łódź - specjalista dziecięcy

Dentysta dziecięcy w mieście Łódź – jak wybrać specjalistę?
  • Wybierz jedną klinikę, do której będziesz uczęszczać z dzieckiem. Unikaj zmiany specjalisty, jakim jest dentysta. Badanie stomatologiczne może być dla dziecka stresujące, a nowe twarze mogą wywołać w nim niechęć do następnych wizyt.
  • Sprawdź, w którym gabinecie odbywają się wizyty przygotowawcze – przed leczeniem. W naszej Klinice na Księżym Młynie (Łódź), podczas wizyty adaptacyjnej dentysta oprowadza dziecko po gabinecie, pokazuje mu sprzęty, którymi pracuje, oswaja dziecko z sytuacją i fotelem stomatologicznym. Jeśli maluch jest spokojny, dentysta może wykonać także pierwszy przegląd ząbków.
Jak przygotować dziecko do badania stomatologicznego?
  • Używaj odpowiedniego słownictwa – unikaj słów sugerujących negatywne doświadczenia, np. „ból”, „badanie”. Zapewnienia takie jak „nie będzie bolało” - pomimo przeczącej formy, są źle odbierane przez dziecko. Zamiast mówić, że dentysta „zbada” zęby dziecka, lepiej użyć określenia „obejrzy ząbki”. 
  • Trenuj z maluchem w domu – pokaż mu, że wizyta w gabinecie stomatologa może być przyjemna. Zorganizujcie w domu „dzień zdrowych ząbków” i wspólnie zbadajcie wszystkie pluszaki i lalki. Dziecko będzie miało szansę poczuć się jak dentysta i potraktuje badanie jamy ustnej jak zabawę.