s

Zasada działania

W przypadku lasera KEY promień lasera nie jest prowadzony przez niewygodny układ luster, ale poprzez giętki rękaw z wewnętrznym włóknem optycznym umożliwiającym dotarcie do pola zabiegowego. Cały zabieg może być wykonywany ściśle ergonomicznie dzięki ruchomemu rękawowi, wyprofilowanej kątnicy laserowej oraz łatwej kontroli ustawień lasera.
System autokontroli pozwala na dokładne usunięcie kamienia poddziąsłowego oraz bakterii przy całkowitej ochronie tkanek okołokorzeniowych.

Wbudowany autopilot zapewnia ciągła kontrolę zwrotną obecności kamienia, co jest uwidaczniane na ekranie oraz poprzez sygnał dźwiękowy. LASER jest wykorzystywany tylko tam, gdzie jest potrzebny.

Opis działania systemu autokontroli: promień światła o dł. fali 655 nm jest wprowadzany do kieszonki poddziąsłowo poprzez kątnicę periodontologiczną. Obecna tam patologiczne substancje są uwidaczniane na zasadzie fluorescencji. Wzbudzona fluorescencja trafia do odbiornika w kątnicy, który powoduje uruchomienie lasera i usunięcie konkretnych substancji z powierzchni korzenia. Jeśli nie występuje już fluorescencja promień laserowy jest wyłączany.