s

Pracownia RTG

Przed przystąpieniem do leczenia niezbędne jest dokonanie analizy obrazów RTG, które umożliwiają wykonanie zabiegów w precyzyjny i bezpieczny sposób. Współcześnie wykorzystujemy technikę pozwalającą na uzyskanie obrazu RTG na ekranie komputera w przeciągu kilku sekund od wykonania zdjęcia.

Nasza pracownia RTG mieści się około 50 metrów od Kliniki Stomatologia na Księżym Młynie. Dokładniej położona jest na środku osiedla przy ulicy Tymienieckiego 16G.

Sprzęt radiologiczny, którym dysponujemy dla Państwa pochodzi z amerykańskiej firmy Gendex. Prócz radiowizjografii zamontowanej przy każdym fotelu stomatologicznym pozwalającą naszym lekarzom na stałą kontrolę zabiegów stomatologicznych mamy do dyspozycji dla PaństwaCyfrowy Tomograf Stożkowy GX CB-500 i-CAT oraz najnowocześniejszy na rynku aparat pantomograficzny Orthoralix 8500.

Dzięki możliwości komputerowej obróbki obrazu uzyskujemy dużą ilość informacji, która pozwala lekarzom w szczególności specjalistom chirurgii oraz ortodoncji precyzyjnie zaplanować leczenie i bezpiecznie wykonywać zabiegi.

Pracownia RTG spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa wymagane w Unii Europejskiej.