Implanty jednego dnia (całkowite bezzębie szczęki) IMPLANTY ZYGOMATYCZNE ORAZ ALL-ON-4 (CAŁKOWITE BEZZĘBIE ŻUCHWY)

Branemark System® Zygoma – Implanty zygomatyczne

Pacjenci z rozległymi zanikami kości szczęki stanowią wyzwanie dla implantologów. Niewielu lekarzy w Polsce wykonuje zabiegi z zastosowaniem implantów Zygoma. Zastosowanie implantów zygomatycznych skraca czas leczenia i rehabilitacji protetycznej pacjentów z rozległymi zanikami kostnymi szczęki. Ten rodzaj implantów przeznaczony jest dla grupy bezzębnych pacjentów, którym do tej pory odmawiano wykonania zabiegu implantologicznego. Praktycznie w chwili obecnej nie ma przeciwwskazań anatomicznych uniemożliwiających założenie implantów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym z pełnym monitorowaniem tak pracy serca jak i gazów wydychanych.

Dzięki zastosowaniu tej procedury chirurgicznej skracamy czas leczenia, nie musimy wykonywać zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej – sinus lift. Implanty możemy obciążać pracą protetyczną od razu lub dwanaście tygodni od zabiegu

Jako nieliczna w Polsce Klinika Stomatologia na Księżym Młynie specjalizuje się we wszczepianiu implantów zygomatycznych (jarzmowych). Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w implantologii, implanty zygomatyczne stanowią idealne rozwiązanie nie tylko dla Pacjentów, u których istnieją przeciwwskazania do implantów korzeniowych (np. zbyt mało tkanki kostnej w wyrostkach zębodołowych szczęk), ale także dla Pacjentów, dla których noszenie protez jest nie do zaakceptowania.

Co to są implanty zygomatyczne i kiedy się je stosuje?

Implanty zygomatyczne są długimi implantami wprowadzanymi w odcinkach bocznych w okolicę łuku jarzmowego szczęki.

Implanty zygomatyczne są stosowane u pacjentów, u których występuje całkowite bezzębie szczęki. Dzięki jarzmowym implantom pacjenci mają niespotykaną wcześniej możliwość wykonania pełnej odbudowy protetycznej bez konieczności wykonywania przeszczepów kości, które najczęściej pobiera się z talerza biodrowego, bródki, gałęzi żuchwy. Zmniejsza to ryzyko powikłań pooperacyjnych. Natomiast zwiększa bezpieczeństwo i powodzenie leczenia oraz znacznie skraca całkowity czas leczenia, ponieważ dzięki znakomitej stabilizacji implantu, dzień po zabiegu można wykonać pełną odbudowę protetyczną.

Rozwój implantów zygomatycznwych stanowi unikatową, alternatywną metodę rehabilitacji protetycznej przy pomocy uzupełnień stałych, bez konieczności stosowania skomplikowanych procedur chirurgicznych.

W Klinice Stomatologia na Księżym Młynie lekarze wykonujący zabieg wszczepiania implantów zygomatycznych ukończyli specjalistyczne kursy za granicą, pozwalające na wykonywanie procedur wszczepiania implantów jarzmowych.

Czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy stosowaniu implantów zygomatycznych:

  • dokładne przebadanie zatok szczękowych i wykluczenie jakichkolwiek stanów zapalnych i patologii,
  • dokładne badanie radiologiczne zatok i ich okolic ze szczególnym uwzględnieniem miejsc planowanego wprowadzenia implantów,
  • możliwość uzyskania prawidłowej, zrównoważonej okluzji w wykonanej rekonstrukcji protetycznej.
Implanty zygomatyczne wprowadzane są wyłącznie w znieczuleniu ogólnym pod stałym nadzorem lekarza anestezjologa oraz pielęgniarki anestezjologicznej.

Stomatologia na Księżym Młynie jako jedyna Klinika w Polsce oferuje wszystkim naszym Pacjentom indywidualnie dobrane łączniki w takiej samej cenie, za którą w innych gabinetach płacicie Państwo za łączniki produkowane seryjnie (Sprawdź czym się różnią łączniki indywidualne od standardowych).

Metoda All-on-4

Metoda All-on-4 polega na wszczepieniu 4 implantów w bezzębny wyrostek zębodołowy żuchwy. Dzięki własnemu laboratorium protetycznemu w Przychodni Stomatologia na Księżym Młynie jesteśmy Państwu w stanie w ciągu 14 godzin od momentu zabiegu oddać most na implantach na stałe. Najnowocześniejsze technologie, a także wiedza i doświadczenie przez nas zdobyte pozwala Państwu opuścić Przychodnię ciesząc się uzębieniem przykręconym na stałe do implantów. Metodę zastosowaliśmy już u ponad 100 pacjentów. Przed wizytą niezbędne jest wykonanie tomografii stożkowej. Wykorzystujemy oryginalne podbudowy, łączniki typu multi-unit, które zapewniają trwałość oraz higienę pracy na implantach. Atrakcyjna cena, którą oferujemy za metodę all on 4 wynika z własnego parku maszynowego, w którym frezujemy najbardziej skomplikowane przykręcane prace. Metoda All-on-4 ma pewne ograniczenia, jednak u pacjentów z zanikłą częścią zębodołową żuchwy jest to dobre i sprawdzone rozwiązanie na stałe.