s

Ile naprawdę kosztuje implant?

 • Ogłoszenia - najczęściej ogłoszenia czytane przez Państwa ukrywają bardzo ważne informacje na temat cen implantów jako całości, brak jest informacji o całkowitym koszcie leczenia – często pomijane są ceny konsultacji, diagnostyki, łączników (ceny się bardzo wahają) lub koron. Po założeniu samego implantu po kilku miesiącach czas jest na wykonanie części protetycznej, którą trzeba wykonać, niezależnie od kosztów.
 • Implant za 1600zł? Czy to jest możliwe? Wszczepianie implantów jest procesem kilkuetapowym. Implant to nie cały ząb gotowy do użytkowania. Implant to śruba, do której za pomocą łącznika mocuje się koronę. Każda z tych części kosztuje określoną sumę. Bardzo często w reklamach pomijany jest koszt łącznika, żeby ostateczna cena całkowita nie odstraszyła pacjenta. Część praktyk jako cenę implantu podaje bardzo niską sumę np. 850 zł. Pacjent jednak nie jest w ogóle informowany o wysokim koszcie łącznika. Abyście nie tracili Państwo swojego cennego czasu, przed wybraniem się na pierwszą konsultację dana klinika powinna Państwu przybliżyć: 
  • Ile kosztuje łącznik?
  • Ile kosztuje kompletny implant wraz z łącznikiem i koroną?

W klinice Stomatologii na Księżym Młynie wykonujemy WYŁĄCZNIE łączniki indywidualnie (Sprawdź co to jest łącznik indywidualny) frezowane dla każdego pacjenta w cenie łaczników standardowych. W każdym innym gabinecie płacą Państwo za łączniki standardowe, produkowane seryjnie. W Naszej Klinice dzięki najlepszej frezarce do protetyki stomatologicznej w Polsce do KAŻDEGO implantu dobierany jest INDYWIDUALNY, dobrany wyłącznie do Państwa jamy ustnej łącznik, który jest najlepszym rozwiązaniem estetycznym, a także zmniejsza ryzyko zapalenia wokół implantu. Żaden inny gabinet stomatologiczny nie jest w stanie Państwu zaoferować indywidualnych łączników w cenie łączników standardowych. Indywidualnie wyfrezowany łącznik zespala koronę na implancie z implantem. To potwierdza naszą bezkonkurencyjność na rynku oraz gwarantuje Państwu najwyższą jakość leczenia implantoprotetycznego, której nie jest w stanie zagwarantować żaden inny gabinet w tak atrakcyjnej cenie.

 • Niestety zdarza się Naszym Pacjentom szczególnie zakładającym implanty w Warszawie, że po przyjściu do danej praktyki na wykonanie części protetycznej nagle cena (za koronę) nieoczekiwanie wzrosła. Stomatologia na Księżym Młynie oferuje pisemny plan leczenia z datami kolejnych wizyt, planem leczenia i dokładnymi cenami za każdy element leczenia implantologicznego.
 
Pacjenci lubią wiedzieć, ile zapłacą i za co dokładnie płacą.

W Naszej Klinice lekarze wraz z Pacjentem kalkulują całkowity koszt leczenia. Pacjent już na pierwszej wizycie jest informowany o ewentualnych potrzebach wykonania procedur dodatkowych. W Klinice Stomatologia na Księżym Młynie nie zdarza się, aby lekarz - chirurg w trakcie leczenia (na kolejnych wizytach), informował Pacjenta o dodatkowych kosztach, o których wcześniej nie wspominał.
 

Dzięki dokładnemu kalendarzowi leczenia Nasi Pacjenci nie są narażeni na nieprzyjemne niespodzianki co do cen za kolejne etapy leczenia implantologicznego.

Doświadczeni lekarze Kliniki Stomatologia na Księżym Młynie oferują całkowity plan leczenia wraz z dokładną sumą za to leczenie. Pozwala to Pacjentom przekalkulować, na jakie systemy implantologiczne (droższe, tańsze) Pacjent może sobie pozwolić.
 

Poniżej schemat korony na implancie - "kompletny implant".


Koszt 1-go implantu z odbudową protetyczną (dotyczy 4 lub więcej sztuk)
 

Cennik na implanty Łódź i implanty Warszawa

ZabiegIle zapłacę w Klinice Stomatologia na Księżym Młynie (zł)
konsultacja80
wstawienie jednego implantu tytanowego Tav Dental2000
wstawienie 2 lub 3 implantów tytanowych Tav Dental (cena dotyczy 1szt. implantu)1850
wstawienie 4 implantów tytanowych Tav Dental (cena dotyczy 1szt. implantu)1800
łącznik tytanowy na implancie Tav Dental700
biały łącznik cyrkonowy na implancie Tav Dental1000
korona pełnoceramiczna (cyrkon + porcelana) na implancie Tav Dental1200
biały łącznik cyrkonowy na implancie Tav Dental1000
założenie śruby gojącej (niezależnie od systemu implantologicznego)200
korona metalowo-ceramiczna (niezależnie od systemu implantologicznego)600
wstawienie implantu tytanowego (niezależnie od ilości) Nobel-Biocare3000
łącznik tytanowy na implancie Nobel-BioCare1000
biały łącznik cyrkonowy na implancie Nobel-BioCare1200
biały łącznik cyrkonowy na implancie Nobel-BioCare1200
założenie śruby gojącej200
korona metalowo-ceramiczna (niezależnie od systemu implantologicznego)600
zdjęcie szwów0
korzystanie z wirówki350
tomografia komputerowa 3D o najniższej możliwej dawce promieniowania na świecie emitowanego przez tomograf komputerowy280

Bardziej szczegółowy cennik znajdą Państwo w zakładce cennik.

O co pytać w gabinecie stomatologicznym?

Przed zdecydowaniem się na zabieg implantologiczny przedstawiamy Państwu zestaw pytań, na który powinien Państwu odpowiedzieć konsultant:

 • Ile kosztuje implant? Czy jest to cena również za koronę i za łącznik? Jeżeli nie to jaka jest cena za łącznik i koronę?
 • Czym różnią się od siebie systemy implantologiczne i czym spowodowana jest ich różnica w cenie?
 • Czy konsultacja jest bezpłatna?
 • Czy jedna konsultacja wystarczy lekarzowi na wyjaśnienie procesu leczenia?
 • Czy kolejne konsultacje na kolejnych wizytach są nadal bezpłatne?
 • Czy otrzymam do domu cały plan leczenia wraz z wyceną za poszczególne procedury, abym mógł w spokoju przemyśleć, przekalkulować i zdecydować się na leczenie?
 • Czy będą konieczne procedury dodatkowe, jak np. podniesienie dna zatoki szczękowej, odbudowa kości, użycie wirówki? Czy dowiem się tego wszystkiego na pierwszej konsultacji, ile one kosztują?
 • Czy dodatkowe zdjęcia rtg na kolejnych etapach leczenia są bezpłatne i czy mogę dostać ich bezpłatne kopie?
 • Czy mam prawo do zmiany decyzji, np. wybór tańszych lub droższych koron po pierwszym etapie leczenia - założenia implantów?
 • Jaki jest maksymalny koszt ewentualnej odbudowy kości i jak ten koszt wpływa na całkowity koszt leczenia?
 • Czy jeżeli odbudowa kości się nie powiedzie za pierwszym razem Klinika pokrywa całkowicie koszty leczenia?
 • Czy Klinika całkowicie pokrywa koszty powtórnego wszczepienia implantów w przypadku ich odrzucenia na pierwszej wizycie?
 • Czy Klinika całkowicie pokrywa koszty ponownej diagnostyki – punktowe zdjęcia RTG, zdjęcia z tomografu komputerowego po odrzuceniu implantu?
 • Po zakończeniu leczenia, kto ponosi koszt wykonania odbudowy kości po utraconym implancie, koszt wymiany całej lub części pracy protetycznej wspartej całkowicie lub częściowo na utraconym implancie).
 • Czy Klinika pokrywa całkowite koszty ponownego wykonania korony, jeżeli odbudowa protetyczna (korona na implancie) nie spełni wymagań Pacjenta?
 • Co dokładnie obejmuje gwarancja?
 • Czy gwarancja obejmuje sam implant czy również łączniki, śruby łączące oraz korony na implantach?
 • Czy gwarancja oferowana przez Klinikę zapewnia Ci bezpłatne wykonanie wszelkich zabiegów potrzebnych do uzyskania porównywalnego efektu naprawczego?Wysoko doświadczeni chirurdzy szczękowo-twarzowi w Klinice Stomatologia na Księżym Młynie potrafią odpowiedzieć satysfakcjonująco na wszystkie te pytania. Czy inni także? Chirurdzy pracujący w Klinice Stomatologia na Księżym Młynie mają bardzo szeroką wiedzę w zakresie implantów i wiele lat doświadczenia w leczeniu praktycznym w implantologii. Dodatkowo najwyższej jakości sprzęt pozwala nam zapewnić Państwu maksimum komfortu oraz bezpieczeństwa w rozsądnych cenach.

Implanty Warszawa

Zapraszamy do naszej Kliniki także pacjentów z Warszawy. Nasz profesjonalizm i niższe ceny zabiegów doceniło już wielu mieszkańców stolicy.

Dlaczego warto zakładać implanty w Łodzi, w stomatologii na Księżym Młynie?

Uprzejmie informujemy, że wyższe ceny leczenia implantologicznego w innych praktykach lekarskich są spowodowane najprawdopodobniej wyższymi cenami implantów, materiałów, leków oraz wyższymi marżami za leczenie. Niższe ceny niż w Klinice Stomatologia na Księżym Młynie mogą wskazywać na oszczędności w zakresie diagnostyki (brak zdjęć tomografii komputerowej), przygotowania leczenia poprzez wykonanie niezbędnych dodatkowych zabiegów, nieprzedstawienie całkowitego planu leczenia Pacjentowi, korzystanie z mało znanych (pochodzenia koreańskiego lub chińskiego) systemów implantologicznych.